Gości online:   67

     
     

Formularz zamówienia

Imię i Nazwisko
Ulica i Nr domu:
Kod Miasto
Telefon
E-mail
Ile Sztuk
Uwagi:
prosimy o szczegółową informację, jeśli chcą Państwo zakupić tylko pewne przedmioty z prezentowanej oferty
Cały komplet:
Forma płatności:  przelew
 za pobraniem pocztowym
   
Koszt sztuki/kompletu to: 900 zł
Wysyłamy POCZTEXEM

UWAGA: W związku z biurokratycznymi żądaniami Unii Europejskiej w sprawie zarządzania danymi osobowymi (RODO) uprzejmie proszę o zakreślenie poniższego okienka:

  zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Antyki Bukowski w zakresie użycia ich w  obrocie pocztowym
 


Powrót na górę| Powrót do przedmiotu

ROSENTHAL - FIGURA PUDLA - sygn. Prof. THEODOR KÄRNER - model 1211

ROSENTHAL - FIGURA PUDLA - sygn. Prof. THEODOR KÄRNER - model 1211

Figura "PUDEL" - wytwórni Rosenthal, sygnowana znakiem zakładu w Selb - Plössberg, wyciskiem numeru modelu "1211" oraz (podszkliwnie) autora: "Prof. T. KÄRNER". Obok: "Handgemalt" oraz oryginalna naklejka bardzo znanej firmy handlującej artystyczną porcelaną Cobsbruch Bielefeld (Niemcy).

 Theodor Kärner (1884 - 1966 ) był rzeźbiarzem , malarzem i modelarzem współpracującym z porcelanowymi wytwórniami: Allach, Nymphenburg i od 1918 r z Rosenthalem. W Kunstabteilung, czyli w oddziale porcelany artystycznej w Selb i Bahnhof Selb projektował figurki, zwłaszcza zwierząt.

Figurę pudla stworzył ok. 1931/32 r, (dokładnej daty nigdzie nie można znaleźć, opieram się na tym, że w r. 1930 stworzył model terriera nr. 1134, natomiast w r. 1933 zaprojektował jamnika nr 1247)
Porcelana biała, gruba, malowana podszkliwnie.
Wymiary: 19 x 20 cm.
Stan idealny.

gstat4u

Odwiedziny: 607

Copyright by SMARTNET