Gości online:   13

     
     

Formularz zamówienia

Imię i Nazwisko
Ulica i Nr domu:
Kod Miasto
Telefon
E-mail
Ile Sztuk
Uwagi:
prosimy o szczegółową informację, jeśli chcą Państwo zakupić tylko pewne przedmioty z prezentowanej oferty
Cały komplet:
Forma płatności:  przelew
 za pobraniem pocztowym
   
Koszt sztuki/kompletu to: 2900 zł
Wysyłamy POCZTEXEM

UWAGA: W związku z biurokratycznymi żądaniami Unii Europejskiej w sprawie zarządzania danymi osobowymi (RODO) uprzejmie proszę o zakreślenie poniższego okienka:

  zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Antyki Bukowski w zakresie użycia ich w  obrocie pocztowym
 


Powrót na górę| Powrót do przedmiotu

"NIMFA SIRINX I FAUN PAN" - duża porcelanowa grupa figuralna XIX/XX w - naśladownictwo Meissen.

Duża grupa figuralna składająca się z trzech postaci bohaterów greckiego mitu: nimfy Sirinx, zakochanego w niej fauna Pana i putta stojącego u ich stóp, sygnowana znakiem imitującym znak Królewskiej Wytwórni Porcelany w Meissen.
Zastosowany znak (tylko przypominający meissenowskie "szabelki") położony jest powierzchniowo w malunku podstawy. Od spodu figury (co pokazałem na fotografiach) brak jakiejkolwiek sygnatury, nawet "przypominającej" Meissen. Jest tylko wycisk litery "P" (pokazałem czerwoną strzałką), ale to oczywiście o niczym nie świadczy, bo literę "P" wyciskało w podstawach wiele różnych manufaktur.
Nie można zatem przypisać temu obiektowi żadnego autorstwa, co w niczym jednak nie przeszkadza w ocenie: PIĘKNA FIGURA!
Porcelana biała, gruba, malowana ręcznie naszkliwnie.
Na przedostatnim zdjęciu pokazuję rzeźbę w brązie autorstwa wielkiego rzeźbiarza francuskiego Clodion`a (1738 - 1814), według której wykonano oferowany obiekt.
 
 
Wysokość - 43 cm, średnica podstawy 23 cm.
STAN ZNAKOMITY ! Żadnych zbić i pęknięć figur. Jedynie drobne - typowe w takim nagromadzeniu - nadłamania kwiatuszków i brak koniuszka jednego paluszka putta. Uwzględniono to w cenie!!!
gstat4u

Odwiedziny: 216

Copyright by SMARTNET