Gości online:   11

     
     

Formularz zamówienia

Imię i Nazwisko
Ulica i Nr domu:
Kod Miasto
Telefon
E-mail
Ile Sztuk
Uwagi:
prosimy o szczegółową informację, jeśli chcą Państwo zakupić tylko pewne przedmioty z prezentowanej oferty
Cały komplet:
Forma płatności:  przelew
 za pobraniem pocztowym
   
Koszt sztuki/kompletu to: 7500 zł
Wysyłamy POCZTEXEM

UWAGA: W związku z biurokratycznymi żądaniami Unii Europejskiej w sprawie zarządzania danymi osobowymi (RODO) uprzejmie proszę o zakreślenie poniższego okienka:

  zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Antyki Bukowski w zakresie użycia ich w  obrocie pocztowym
 


Powrót na górę| Powrót do przedmiotu

"BUDAI" -   kość słoniowa  - CHINY, epoka MING XVII w.

BUDAI - figurka z kości słoniowej. Chiny - dynastia Ming, ca.  poł. XVII wieku.
Figurka sygnowana pod podstawą znakiem pozwalającym na powyższe datowanie, z charakterystycznym zwrotem "wielki" i cechami znanymi m.inn. z porcelany chińskiej z tego okresu.
Wysokość 10 cm, waga 292 g.
 
BUDAI - (Nie mylić z Buddą!) - to mocno osadzona w chińskiej kulturze postać wędrownego mnicha będącego uosobieniem zadowolenia i obfitości. Tradycyjnie przedstawiany jest jako sympatyczny grubasek o łysej głowie w prostej szacie zawsze z odsłoniętym torsem i brzuchem, po którym zwykł był się głaskać z zadowoleniem. Nosił wszystkie swe rzeczy w worku i niekiedy właśnie z tym workiem był przedstawiany w malowidłach i rzeźbach. Z czasem ludzie zaczęli głaskać po brzuchu postacie Budai w oczekiwaniu zadowolenia i obfitości, które miały na nich spłynąć, tym bardziej, że Budai był jednym z kilku "niezatwierdzonych świętych" i został włączony do Panteonu Zen.

Oferowany obiekt jako artystyczny wyrób z tak odległej epoki (pnad 400 lat !!!) - nie podlega obostrzeniom Konwencji Waszyngtońskiej, które dotyczą zakazów handlu współczesną kością słoniową. Do obiektu jest dołączony dokument z marca 2019 r. pozwalający na jego wywóz z Francji, gdzie kupiony był na aukcji.
Na przedostatnim zdjęciu pokazuję wydruk wyniku licytacji podobnej figurki z londyńskiej aukcji sztuki chińskiej, gdzie uzyskała ona cenę 10 000 FUNTÓW !
STAN ZNAKOMITY!  Siatka krakelur na figurze i zżółknięcia kości nie są (!!) żadnymi uszkodzeniami - to efekty naturalnego starzenia sie kości słoniowej. (Jedynie  - co pokazuję na foto czerwoną strzałką -  3 palce prawej dłoni mają maleńkie ubytki). Znalazło to odbicie w cenie.
gstat4u

Odwiedziny: 139

Copyright by SMARTNET