Gości online:   32

     
     

Formularz zamówienia

Imię i Nazwisko
Ulica i Nr domu:
Kod Miasto
Telefon
E-mail
Ile Sztuk
Uwagi:
prosimy o szczegółową informację, jeśli chcą Państwo zakupić tylko pewne przedmioty z prezentowanej oferty
Cały komplet:
Forma płatności:  przelew
 za pobraniem pocztowym
   
Koszt sztuki/kompletu to: 6300 zł
Wysyłamy POCZTEXEM

UWAGA: W związku z biurokratycznymi żądaniami Unii Europejskiej w sprawie zarządzania danymi osobowymi (RODO) uprzejmie proszę o zakreślenie poniższego okienka:

  zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Antyki Bukowski w zakresie użycia ich w  obrocie pocztowym
 


Powrót na górę| Powrót do przedmiotu

Wolfgang VON WEBSKY (1895-1992) - "AKT" - olej/sklejka, sygn. 

 Wolfgang VON WEBSKY (1895-1992)  - 

Olej na sklejce (48 x 37 cm) w świetle świetnej, ciężkiej ramy z epoki (59 x48 cm), sygnowany monogramem "WW" (lewa dół).
Na podobraziu naklejki niemieckiego Domu Aukcyjnego SCHEUBLEIN w Monachium, gdzie obraz został nabyty na aukcji.

Wolfgang von Websky (niemiecki malarz ekspresjonista) - żył bardzo długo: ur. w 1895 r. zmarł w 1992 r. Do gimnazjum chodził w Schweidnitz (czyli w Świdnicy), studiował w Breslau (czyli we Wrocławiu) i w Berlinie. Obie wojny światowe podczas których służył oczywiście w niemieckiej armii oraz 5 lat rosyjskiej niewoli - to razem 15 lat wyrwanych z życiorysu artysty. 

Aby zrozumieć twórczość Wolfganga von Websky'ego, należy wyobrazić sobie polityczne wstrząsy, przerwy i straty niedawnej niemieckiej przeszłości. Wolfgang von Websky w 1945 r.  zaczyna w Wangen im Allgäu w wieku 57 lat bezkompromisowo  „drugie życie” jako niezależny artysta. Świadome przywiązanie do formy, koloru i postawy estetycznej to nie tylko tradycja konserwatywna, ale także spowiedź i sprzeciw wobec świata sztuki abstrakcyjnej, który wydaje mu się dziwny i bezduszny. Portret nabiera szczególnego znaczenia w jego pracy.
Wolfgang von Websky należy do pokolenia artystów, dla których okres dojrzewania i artystycznego uznania między dwiema wojnami światowymi był zbyt krótki, a  których prace długo nie pojawiały się w na rynku sztuki po 1950-ych latach.. Dr. Rainer Zimmermann podsumował więc  tę grupę w swojej ważnej pracy jako „stracone pokolenie”,
 
Francuska witryna Artprice pokazuje  90 notowań aukcyjnych jego prac, z tego 48 dotyczy malarstwa olejnego.
Stan obrazu doskonały! 
Obiekty w stylu niemieckiego ekspresjonizmu pojawiają się na polskim rynku antykwarycznym bardzo rzadko!
g



stat4u

Odwiedziny: 129

Copyright by SMARTNET