Gości online:   8

     
     

Sprzedany


WOJCIECH KOSSAK - "PO PORAŻCE" - olej, tektura, sygn. 1926 r.

Olej na tekturze ( 40 x 48 cm ) w ramie drewnianej ,oryginalnej, z epoki, malowanej mazerunkowo ( 56 x 64 cm ) sygnowany ( prawa dół ) "Wojciech Kossak 1926" ("6" schowana pod ramą).
Być może na odwrociu są jakieś inskrypcje lub naklejki, ale nie zaglądałem, nie chcąc zniszczyć oryginalnego zamknięcia podobrazia.
WOJCIECH KOSSAK (Paryż 1856 - Kraków 1942) - syn i uczeń Juliusza Kossaka, kształcił się w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych, Akademii monachijskiej i w Paryżu. W latach 1895-1902 przebywał głównie w Berlinie, pracując dla cesarza Wilhelma II. Malował też dla dworu Franciszka Józefa II. Wiele podróżował, m.in. do Hiszpanii i Egiptu, gdzie wykonywał szkice do zamierzonych panoram. W późniejszych latach kilkakrotnie wyjeżdżał do Stanów Zjednoczonych wykonując zamówienia portretowe. W 1913 r. był mianowany profesorem warszawskiej Szkoły Sztuk Pięknych. Był współautorem panoram: Racławice (1893-1894), Berezyna (1895-1896), Bitwa pod piramidami (1901) oraz szkiców do niezrealizowanej Samosierry (1900). Niezrównany malarz scen batalistycznychi historycznych.Gloryfikował w nich wojsko polskie: ułanów, szwoleżerów, legionistów. Doskonale opanował sztukę malowania koni. W późniejszym okresie twórczości malował masowo sceny rodzajowe, batalistyczne, portety z koniem w roli głównej.
Oferowany obraz jest po oglądzie dokonanym przez dr. Małgorzatę Zyzik z Pracowni Konserwacji w Szczecinie, która stwierdziła, że cały obraz został oczyszczony z wieloletnich naleciałości brudu i kurzu, POZA okolicą podpisu, którą pozostawiono w stanie nienaruszonym, aby nie uszkodzić "płasko" położonego podpisu.
Rama idealna dla tego obiektu!
Fantastycznie odważnie i zamaszyście malowany śnieg, świetny konik wiejski zarekwirowany zapewne z jakiegoś gospodarstwa podczas odwrotu spod Moskwy!
STAN OBRAZU - ZNAKOMITY!
 


 WOJCIECH KOSSAK -
 WOJCIECH KOSSAK -
 WOJCIECH KOSSAK -
 WOJCIECH KOSSAK -
 WOJCIECH KOSSAK -
 WOJCIECH KOSSAK -
 WOJCIECH KOSSAK -
 WOJCIECH KOSSAK -
 WOJCIECH KOSSAK -
 WOJCIECH KOSSAK -
 WOJCIECH KOSSAK -
Powrót na górę;| Powrót do listy CENA: 12000


stat4u

Odwiedziny: 2641

Copyright by SMARTNET