Gości online:   3

     
     

Sprzedany


FIGURA "Liebesfrühling" znana też jako "POCAŁUNEK" - ROSENTHAL KUNSTABTEILUNG  (Oddział Sztuki) - 1916 r.- sygn. RICHARD AIGHNER MÜNCHEN

Secesyjna figura porcelanowa  zatytułowana "Liebesfrühling" (Wiosna Miłości) firmy Rosenthal, sygnowana znakiem Oddziału Sztuki (Kunstabteilung) wytwórni w Selb z roku 1916. Figura ta występuje też pod nazwą "Pocałunek".
Model nr. 295 z roku 1913, powtórzony w produkcji w r. 1916.
Na podstawie nazwisko autora: "RICHARD AIGHNER". (W LITERATURZE SPOTYKA SIĘ JEGO NAZWISKO PISANE: AIGNER I AICHNER)

RICHARD AIGHNER - znany przedstawiciel niemieckiej secesji - to malarz, rzeźbiarz i ceramik, który żył w latach 1867 - 1925. Studiował w Monachium w latach 1886 – 1892. W XX wieku dłuższy czas przebywał w Argentynie (w 1903 wzniósł pomnik w Buenos Aires w parku Centenain), stąd w niektórych publikacjach określany jest jako rzeźbiarz argentyński.

W Kunstgewerbemuseum w Kolonii znajduje się jego praca "Pocałunek" z około 1917 roku, będąca modelem dla wytwórni porcelany Rosenthal.
Z Rosenthalem współpracował od 1911 r do śmierci. Ciekawe, że w swych figurach całujących się par unikał nazwy "Pocałunek", a tytułował je "Eros", "Tanz"  "Liebesfrühling" itp.

 

Wys. figury - 38 cm. (Największa z trzech wyprodukowanych formatów).

Porcelana biała, w partiach figur barwiona w kolorze ciała, w partiach materii barwiona ręcznie podszkliwnie. (Znanych jest kilka odmian kolorystycznych)

STAN ZNAKOMITY!

PIĘKNA!


 FIGURA
 FIGURA
 FIGURA
 FIGURA
 FIGURA
 FIGURA
 FIGURA
 FIGURA
 FIGURA
 FIGURA
 FIGURA
 FIGURA
Powrót na górę;| Powrót do listy CENA: 4500


stat4u

Odwiedziny: 1612

Copyright by SMARTNET