Olej na tekturze (55 x 81 cm) oprawiony w ramę z epoki (69 x 93 cm).
Sygnowany (lewa dół): "Wiktor Korecki". Nie datowany, ale z pewnością z ok. 1930 r.
Obraz zakupiony na aukcji sztuki w Lipsku (Niemcy), należy zaliczyć do serii prac Koreckiego wykorzystujących modny swego czasu temat rybaka z siecią lub kaszorkiem. Malowali to Leon Wyczółkowski, Stanisław Gibiński, Julian Fałat i inni. Ze znanych na rynku sztuki kilku prac Wiktora Koreckiego z rybakiem - ten jest największy.
Urodził się w Kamieńcu Podolskim. Studiował w Szkole Rysunkowej N. Muraszki w Kijowie. W 1921 roku przeprowadził się do Warszawy, gdzie otworzył własną pracownie, spłonęła ona jednak podczas Powstania Warszawskiego, a wraz z nią wiele jego prac. W 1946 roku zamieszkał w Komorowie skąd przeniósł się do Milanówka, w którym mieszkał do końca życia. Tematem jego obrazów były głównie nastrojowe pejzaże. Stosował technikę olejną. Na jego twórczość miało wpływ malarstwo J. Chełmońskiego i J. Rapackiego.
Ostatnie lata, to gwałtowny wzrost zainteresowania Koreckim na rynku sztuki i - naturalnie - wzrost cen jego prac. Proces ten jest odwrotnie proporcjonalny do tego, co dotknęło malarstwo Jerzego Kossaka, którego obrazy dotknął ostatnio spadek zainteresowania i cen.