Gości online:   2

     
     

Sprzedany


Figura "MARIA ANTONINA KRÓLOWA FRANCJI" - wytwórnia HERZOGLICH AECHTE PORCELAIN FABRIQUE LUDWIGSBURG -  1765 - 1770 r.  (XVIII wiek!!)

Figura królowej Francji Marii Antoniny w krynolinie,  sygnowana znakiem wytwórni Herzoglich Aechte Porcelain Fabrique w Ludwigsburgu, Niemcy, Wirtembergia (nazwa w tłumaczeniu znaczy: "Książęca Prawdziwa Fabryka Porcelany").
Znak niebieski położony podszkliwnie na boku podstawy. Był on w użyciu bardzo krótko: w latach 1765 - 1770. (Znak pokazuję bialą strzałką na przedostatnim foto)
Figurę więc wykonano, gdy Maria Antonina (z rodu Habsburgów) była żoną delfina Francji, królową miała dopiero zostać w r. 1774.
Porcelana biała, gruba, malowana i złocona ręcznie naszkliwnie.
Zwraca uwagę niezwykła forma figury: wydaje się, że takie rozciągnięcie krynoliny wszerz, co sprawia wrażenie wspaniałości, bogactwa, to celowe nadanie figurce odniesienia do plotek o rozrzutności Antoniny, co - jak wiadomo - doprowadziło ją na szafot (wraz z mężem Ludwikiem XVI). 
 
Wysokość - 19,5 cm, szerokość -  26 cm.
STAN IDEALNY! 
 
Uwaga: wytwórnia książęca w Ludwigsburgu należy do czołowej "wielkiej piątki" manufaktur porcelanowych Niemiec. (Zachęcam do lektury mojego felietonu nr. 93 w zakładce "Felietony")


 Figura
 Figura
 Figura
 Figura
 Figura
 Figura
 Figura
 Figura
 Figura
 Figura
 Figura
 Figura
Powrót na górę;| Powrót do listy CENA: 3000


stat4u

Odwiedziny: 1323

Copyright by SMARTNET