Gości online:   9

     
       

EMIL BUTOWICZ - "SANNA” - akwarela sygn. - ok. 1930 r.

Akwarela na papierze “SANNA”, 21 x 31,5 cm, w ramce złoconej z epoki 25 x 38 cm. Sygnowana /lewa dół/: “E. Butowicz” .
Na podobraziu odręczny numer “1972” , co zapewne jest jakimś numerem ewidencyjnym, bowiem nie ma żadnego związku z okresem życia artysty.

EMIL BUTOWICZ to malarz, którego biogramu nigdzie nie można znaleźć, może to czyjś pseudonim? 
W ofertach aukcyjnych (a pojawia się na aukcjach co jakiś czas) oznaczany jest tylko:  “XX w.” - co się oznacza, że działał w XX wieku i to się zgadza, bowiem niektóre akwarele datował (1920 - 1935).

Przedostatnie zdjęcie w tej ofercie przedstawia dwie akwarele wystawione na aukcji Domu Aukcyjnego Leo Spik w Berlinie 4.12. 2014, z ceną 700 Euro. Kupiłem je po aukcji, wymieniłem ramki na złocone. Dolna akwarela już sprzedana, teraz oferuje drugą.

 

Butowicz namalował wiele akwarel o tematyce “śnieżnej” (już 2 sprzedałem w ostatnich latach, kolejną oferuję obok), ale tego typu "powtarzalność" tematu, który podobał się szerokiej publiczności była częstym zabiegiem malarzy polskich w I połowie XX wieku (np. "Polowania w Nieświeżu" Juliana Fałata, “Ułan i dziewczyna" Jerzego Kossaka, "Góral" Stanisława Górskiego - czy właśnie “Sanny” Adama Setkowicza - to tematy wielokrotnie przez autorów powtarzane.)

STAN AKWARELI - znakomity!


 EMIL BUTOWICZ -
 EMIL BUTOWICZ -
 EMIL BUTOWICZ -
 EMIL BUTOWICZ -
 EMIL BUTOWICZ -
 EMIL BUTOWICZ -
 EMIL BUTOWICZ -
 EMIL BUTOWICZ -
 EMIL BUTOWICZ -
 EMIL BUTOWICZ -
 EMIL BUTOWICZ -
Powrót na górę;| Powrót do listy CENA: 2000


stat4u

Odwiedziny: 702

Copyright by SMARTNET