Antykwariat "Antyki Bukowski " www.antykibukowski.pl
Plac Grunwaldzki 70 - 445 SZCZECIN


   SALONIK LUDWIK FILIP - 6 części -  Niemcy (?) Francja (?) - połowa XIX wieku  (po kompleksowej renowacji).   

6 - częściowy komplet mebli salonowych, XIX - wiecznych, w stylu Ludwika Filipa, produkcji nieustalonej wytwórni z Niemiec lub Francji.
Komplet został kupiony na zachodniej aukcji  w stanie oryginalnym, przeszedł w Szczecinie kompleksową renowację i czyszczenie..
W skład kompletu wchodzi 6 części: sofa, stół, 4 krzesła.
Meble w czystym stylu Ludwik Filip, z typowymi, oryginalnymi, mosiężnymi kółeczkami przy nogach stołu, co pozwala dowolnie przsuwać go bez wysiłku. Sofa BARDZO ciężka, mocna konstrukcyjnie, stabilna.
Konstrukcja sosna/jesion, fornir jesionowy położony tylko na zardze krzeseł i blacie stołu. Reszta elementów (wszystkie nogi, podłokietniki, ramiaki itd.) -  masyw jesionowy. Całość w nowej politurze szelakowej.
Tapicerka  krzeseł na  pasach, wypełnienie trawą morską. Sofa na sprężynach . 
Sofa -  szerokość - 184 cm, głębokość - 85 cm, wysokość  - 111 cm, wys. siedzenia - 47 cm. 
Stół -  wysokość 77 cm, blat 110 x 68 cm.. 
4 krzesła - wysokość oparć - 92 cm, wysokość siedzeń - 47 cm, głębokość siedzeń - 43 cm.
Obicie oryginalnym materiałem typu "mora" w kolorze miodowo/złotym w znakomitym stanie. Tapicerka obszyta dwoma rodzajami taśmy i sznurem została dodatkowo w trakcie konserwacji mebla wyprana. Położono ten materiał na całej sofie z jednym wyjątkiem: na  plecach sofy duża płaszczyzna obita jest oszczędnościowo, materiałem gładkim. Na tym polu (u dołu) dwa stare zacieki. Jest to całkowicie bez znaczenia przy założeniu, że sofa ma stać pod ścianą. 
STAN CAŁOŚCI ZNAKOMITY!
antyk