Antykwariat "Antyki Bukowski " www.antykibukowski.pl
Plac Grunwaldzki 70 - 445 SZCZECIN


JACEK MALCZEWSKI - (1854 - 1929) - "POWOZOWNIA" - akwarela, papier, sygn. (ok. 1895 r.) CERTYFIKAT!

Akwarela na papierze (39,5 x 17,1 cm)  w świetle passe-partout, w  ramie  złoconej z epoki (62 x 38 cm). 

Sygnowana kredką (lewa góra): "Jacek Malczewski".

Do akwareli dołączono "CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI" wystawiony przez Dom Aukcyjny OSTOYA w Warszawie w dniu 2 marca 2020 r, stwierdzający, że akwarela została nabyta w tej placówce. Zdjęcie tego dokumentu dołączam, a nowy nabywca otrzyma go z akwarelą.
Na podobraziu jest też naklejka DOMU AUKCYJNEGO DESA UNICUM w Warszawie (z kodem kreskowym), gdzie obiekt miał być wystawiany pod inną nazwą: "Gospodarstwo". Zanim jednak do tego doszło - właściciel wycofał go z oferty i - jak widać z rozwoju wypadków - umieścił w moim antykwariacie...

JACEK MALCZEWSKI (1854 - 1929) - to reprezentant krakowskiego środowiska artystycznego epoki Młodej Polski, jeden z najciekawszych i najbardziej kontrowersyjnych polskich symbolistów. Wychowanek Jana Matejki; rozpoczął swą długą drogę twórczą od realistycznych obrazów o tematyce historycznej oraz od kompozycji odwołujących się do polskiej poezji romantycznej oraz do martyrologii Sybiru. Malował portrety znanych osobistości krakowskich i lwowskich, a także członków najbliższej rodziny.  Na bazie odwiecznych alegorii tworzył własny świat symboli przeplatających się w setkach obrazów, często porządkowanych w cykle tematyczne. Jeden z najbardziej płodnych i obecnie modnych i drogich malarzy epoki Młodej Polski.

 

To już czwarta praca Jacka Malczewskiego oferowana w moim antykwariacie w ostatnim czasie. Poprzednie osiągnęły ceny od 10 000 zł do 50 000 zł.

STAN ZNAKOMITY!

antyk