Gości online:   34

     
     

Formularz zamówienia

Imię i Nazwisko
Ulica i Nr domu:
Kod Miasto
Telefon
E-mail
Ile Sztuk
Uwagi:
prosimy o szczegółową informację, jeśli chcą Państwo zakupić tylko pewne przedmioty z prezentowanej oferty
Cały komplet:
Forma płatności:  przelew
 za pobraniem pocztowym
   
Koszt sztuki/kompletu to: 1400 zł
Wysyłamy POCZTEXEM

UWAGA: W związku z biurokratycznymi żądaniami Unii Europejskiej w sprawie zarządzania danymi osobowymi (RODO) uprzejmie proszę o zakreślenie poniższego okienka:

  zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Antyki Bukowski w zakresie użycia ich w  obrocie pocztowym
 


Powrót na górę| Powrót do przedmiotu

ROSENTHAL - FIGURA - PORTRET KONIA HANNIBALA - proj 1936 r . ALBERT HEINRICH HUSSMANN - sygn.  1940 r.

ROSENTHAL - FIGURA - PORTRET KONIA HANNIBALA - proj 1936 r . ALBERT HEINRICH HUSSMANN - sygn.  1940 r.

Bardzo znana figura przedstawiająca portret końskiego championa Hannibala, firmy Rosenthal, sygnowana znakiem Oddziału Sztuki w Selb używanym w   1940 r. Obok wycisk numeru "1609" . Na podstawie wycisk imienia konia: "HANNIBAL".
Autorem figury był Albert Heinrich HUSSMANN (1874 - 1946), znakomity rzeźbiarz niemiecki urodzony w Cuxhaven, osiadły w Berlinie (tam studiował w Hochschule für Bildende Künste). Hussmann był przede wszystkim WYBITNYM PORTRECISTĄ KONI. Specjalizował się w dramatycznych obrazach rzeźbiarskich takich jak : "Sterbende Amazone", "Don Quijote", "Fahrender Ritter" itp.
Od 1899 r. brał udział we wszystkich wielkich dorocznych Wystawach Sztuki, zdobywał medale i nagrody, projektował pomniki i podejmował też (jak widać z oferowanej figury) współpracę z Rosenthalem.
Porcelana biała, bez glazury (figura). Podstawa glazurowana...
Wys. 23 cm, rozpiętość głowy 19 cm.
STAN ZACHOWANIA ZNAKOMITY!
Zainteresowanych odsyłam do mojego felietonu pt. "Poszukiwany Hannibal" (strona główna ► przycisk "Felietony" ► felieton nr. 14)
gstat4u

Odwiedziny: 1057

Copyright by SMARTNET