Gości online:   4

     
     

Formularz zamówienia

Imię i Nazwisko
Ulica i Nr domu:
Kod Miasto
Telefon
E-mail
Ile Sztuk
Uwagi:
prosimy o szczegółową informację, jeśli chcą Państwo zakupić tylko pewne przedmioty z prezentowanej oferty
Cały komplet:
Forma płatności:  przelew
 za pobraniem pocztowym
   
Koszt sztuki/kompletu to: 2850 zł
Wysyłamy POCZTEXEM

UWAGA: W związku z biurokratycznymi żądaniami Unii Europejskiej w sprawie zarządzania danymi osobowymi (RODO) uprzejmie proszę o zakreślenie poniższego okienka:

  zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Antyki Bukowski w zakresie użycia ich w  obrocie pocztowym
 


Powrót na górę| Powrót do przedmiotu

►!     GERHARD DICKMEIS (1918 - 1978)  - "POTOK GÓRSKI" -  olej/płótno,  sygn.

 ►!           GERHARD DICKMEIS (1918 - 1978)   -

Olej na płótnie (60 x 50 cm) w dekoracyjnej ramie z gipsaturą (77 x 67 cm). Sygnowany typowo dla autora - nieczytelnie (prawa, dół).
Dodatkowo na dole ramy mosiężna tabliczka z nazwiskiem autora: "G. Dickmeis"

Gerhard Dickmeis (1918 - 1978) - malarz niemiecki, spędził młodość w Heinsbergu, gdzie się urodził, a później mieszkał w Jülich aż do śmierci.
Studiował w Art Academy w Dusseldorfie, później był... kamieniarzem w Jülich. Malował plakaty, a pierwszy sukces malarski odniósł po II Wojnie Światowej. Dickmeis rzadko wystawiał swoje prace. Wolał pracować cicho w swoim studio, ale odbył wiele podróży studyjnych do Włoch, Francji, Hiszpanii i Holandii. . W prasie fachowej jest określany jako "poeta z pędzlem".

Francuska witryna Artprice notująca wyniki aukcyjne z ostatnich 20 lat podaje 90 wyników aukcji obrazów olejnych tego artysty z bardzo rozstrzelonymi cenami. Niektóre sprzedano za 1500 Euro, inne za 500 Euro, ale były też takie, które osiągnęły cenę...200 Euro! W chwili, gdy to piszę, w jednej z warszawskich galerii obraz Dickmeisa jest oferowany za 6500 zł.

STAN  OBRAZU ZNAKOMITY!

►!      Poprzednia cena przed obniżką - 3300 zł

 

gstat4u

Odwiedziny: 322

Copyright by SMARTNET