Gości online:   7

     
     

Formularz zamówienia

Imię i Nazwisko
Ulica i Nr domu:
Kod Miasto
Telefon
E-mail
Ile Sztuk
Uwagi:
prosimy o szczegółową informację, jeśli chcą Państwo zakupić tylko pewne przedmioty z prezentowanej oferty
Cały komplet:
Forma płatności:  przelew
 za pobraniem pocztowym
   
Koszt sztuki/kompletu to: 8000 zł
Wysyłamy POCZTEXEM

UWAGA: W związku z biurokratycznymi żądaniami Unii Europejskiej w sprawie zarządzania danymi osobowymi (RODO) uprzejmie proszę o zakreślenie poniższego okienka:

  zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Antyki Bukowski w zakresie użycia ich w  obrocie pocztowym
 


Powrót na górę| Powrót do przedmiotu

HANS HARTIG ( 1873 - 1936 ) - "Das Mühletal bei Wechselburg in Sachsen" - Dolina Młyńska w pobliżu Wechselburga - Saksonia -  olej, tektura, sygn. 

HANS HARTIG ( 1873 - 1936 ) -

Olej na tekturze (49 x 55 cm),w złoconej ramie z epoki (61 x 67 cm), sygnowany (prawa dół): " Hans Hartig".
Obraz nie jest datowany, sądzę, że to pierwsze lata XX wieku.
Na podobraziu napis odręczny ołówkiem w języku niemieckim: "Das Mühletal bei Wechselburg in Sa. - HHartig".

Hans Hartig ( 1873-1936 ) to artysta silnie związany z Pomorzem - tu się urodził w 1873 r. w Karwinie (Carvin) między Kołobrzegiem i Karlinem (Kolberg - Körlin). Następnie rodzina przeprowadziła się do Stołczyna koło Szczecina (Stolzenhagen). W Szczecinie kończył szkołę średnią i zdał maturę. Pomorze opuścił w 1894 roku wyjeżdżając na studia do Berlina. Od 1900 r. uczęszczał do klasy malarskiej Eugena Brachta.
Pierwszy udział Hansa Hartiga w Wielkiej Berlińskiej Wystawie Sztuki staje się sukcesem, już pierwszego dnia wystawy Berlińska Galeria Narodowa nabywa jego obraz Odertal (Dolina Odry). Od tego  rozpoczęła się jego kariera. Wielokrotnie w następnych latach przyjeżdżał na plenery do Nowego Warpna, gdzie stworzył wiele prac i gdzie współcześnie postawiono mu pomnik. Umarł w 1936 r. w Berlinie.
Gdy w końcu lat 60-tych zaczęto poszukiwać źródeł niemieckiej sztuki nowoczesnej XX wieku, odkryto malarzy z początków stulecia, którzy przez swoje prace naruszyli kanon malarstwa akademickiego,  stanowili awangardę nowych kierunków i torowali drogę sztuce nowoczesnej. Hartig należał do tego pokolenia malarzy, którzy wyrośli w mieszczańskim, biedermeierowskim świecie, a potem zostali skonfrontowani z nową sztuką . Jego dokonaniem było połączenie epok i stylów.
O ile malarstwo współczesnego Hartigowi Eugena Deckerta powoli traci na popularności, o tyle klienci szczecińskich antykwariatów wciąż pytają o Hartiga.

Francuska witryna Artprice katalogująca wyniki aukcyjne sztuki euripejskiej notruje 223 wyniki aukcji obrazów olejnych Hansa Hartiga z wynikami dochodzącymi do 3000 Euro.

Stan znakomity. 

gstat4u

Odwiedziny: 217

Copyright by SMARTNET