Gości online:   11

     
     

Formularz zamówienia

Imię i Nazwisko
Ulica i Nr domu:
Kod Miasto
Telefon
E-mail
Ile Sztuk
Uwagi:
prosimy o szczegółową informację, jeśli chcą Państwo zakupić tylko pewne przedmioty z prezentowanej oferty
Cały komplet:
Forma płatności:  przelew
 za pobraniem pocztowym
   
Koszt sztuki/kompletu to: 1700 zł
Wysyłamy POCZTEXEM

UWAGA: W związku z biurokratycznymi żądaniami Unii Europejskiej w sprawie zarządzania danymi osobowymi (RODO) uprzejmie proszę o zakreślenie poniższego okienka:

  zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Antyki Bukowski w zakresie użycia ich w  obrocie pocztowym
 


Powrót na górę| Powrót do przedmiotu

ARTUR MARKOWICZ (1872 -1934) - "TOWARZYSTWO" - akwarela/papier, sygn. 

 ARTUR MARKOWICZ (1872 -1934)  - 

Akwarela na papierze (15 x 14,5 cm) w ramce z epoki (34 x 29 cm), sygnowana  "A.Markowicz" (prawa dół).
Na odwrociu odręczne zapiski na ramie - moim zdaniem bez znaczenia - poza istotną datą "26.X.21"

Artur Markowicz (1872 - 1934)  - . ur. 1872 - 1934, (Kraków) - Malarz, grafik, rysownik pochodzenia żydowskiego. Studiował w Krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych m.in. u Jana Matejki, a następnie w Akademii monachijskiej i w Paryżu. Związany na stałe z Krakowem wyjeżdżał do Włoch, Wiednia, Holandii, Belgii i Jerozolimy znajdując podczas podróży tematy do obrazów. Wrażliwy kolorysta malował głównie pastelami i akwarelami, rzadziej olejno - pejzaże, porterty, wnętrza, a przede wszystkim sceny rodzajowe. Tematyka żydowska obejmuje około 90 % jego prac, ale nie stronił też od innych tematów. Jego specjalnością były szybkie szkice świetnie oddające nastrój portretowanej chwili. Większe kolekcje obrazów Artura Markowicza znajdują się w Muzeum Narodowym i Muzeum Historycznym w Krakowie oraz Żydowskim Instytucie Historycznym w Warszawie; bardzo wiele jego prac znajduje się w kolekcjach prywatnych w Stanach Zjednoczonych i Izraelu.

Francuska witryna Artprice pokazuje  80 notowań aukcji obrazów olejnych i  208 notowań z aukcji akwarel Markowicza a osiągniete tam ceny akwarel dochodziły do 3700 Euro. W momencie, gdy to piszę (18 lipca 2020 r) Artprice informuje, że w dniu 25 lipca w warszawskim Domu Aukcyjnym Ostoya wśród wystawionych prac malarskich będą licytowane 3 obrazy olejne Markowicza z estymacją: 6-7 tys. Euro (33x 51 cm), 9-10 tys. Euro (45 x 61 cm) i 30 - 35 000 Euro (102 x 74 cm).

UWAGA: na przedostatnim foto pokazuję jeden z typowych, "szybkich" rysunków Markowicza o tytule "Poker".
 
Stan akwareli znakomity! 
gstat4u

Odwiedziny: 82

Copyright by SMARTNET