Gości online:   18

     
     

Formularz zamówienia

Imię i Nazwisko
Ulica i Nr domu:
Kod Miasto
Telefon
E-mail
Ile Sztuk
Uwagi:
prosimy o szczegółową informację, jeśli chcą Państwo zakupić tylko pewne przedmioty z prezentowanej oferty
Cały komplet:
Forma płatności:  przelew
 za pobraniem pocztowym
   
Koszt sztuki/kompletu to: 2500 zł
Wysyłamy POCZTEXEM

UWAGA: W związku z biurokratycznymi żądaniami Unii Europejskiej w sprawie zarządzania danymi osobowymi (RODO) uprzejmie proszę o zakreślenie poniższego okienka:

  zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Antyki Bukowski w zakresie użycia ich w  obrocie pocztowym
 


Powrót na górę| Powrót do przedmiotu

ROSENTHAL - FIGURA "KĄPIĄCA SIĘ" - projekt Rudolf Kaesbach, 1937 r.

 ROSENTHAL - FIGURA

Figura porcelanowa "Kąpiąca się" zaprojektowana w r. 1937 przez rzeźbiarza Ruolfa Kaesbacha dla Oddziału Sztuki Rosenthala w Selb, a produkowana w latach 1938 - 1941.

Oferowany obiekt posiada sygnaturę z roku 1938 i posiada katalogowy numer modelu 1669.
Porcelana biała, w zasadzie biskwitowa, z cieniutką glazurą o zielonkawym połysku, co nadaje jej zupełnie niespotykany charakter.

Figury te były produkowane w rozmiarach 29 i 30 cm, ta ma 30 cm wysokości.
Na aukcji w najbardziej prestiżowym Domu Aukcyjnym Wiednia - DOROTHEUM w dniu 19 września 2016 r. wyceniona została na 800 - 900 Euro.

RUDOLF KAESBACH (1873–1955)- Wybitny rzeźbiarz niemiecki. Uczeń Akademii w Hanau, ok. 1900 studiował w Paryżu odlewnictwo, później pracował w Düsseldorfie i Brukseli, w 1904 osiadł w Berlinie. W późniejszym okresie, po 1911 r., nawiązywał w twórczości do mitologii i literatury antycznej.
Znany jest głównie jako znakomity autor rzeźb w brązie (szczególnie w stylu Art Deco) oraz z nielicznych prac w porcelanie stworzonych dla Rosenthala. 

STAN FIGURY - IDELANY!

 

 
gstat4u

Odwiedziny: 79

Copyright by SMARTNET