Gości online:   11

     
     

Formularz zamówienia

Imię i Nazwisko
Ulica i Nr domu:
Kod Miasto
Telefon
E-mail
Ile Sztuk
Uwagi:
prosimy o szczegółową informację, jeśli chcą Państwo zakupić tylko pewne przedmioty z prezentowanej oferty
Cały komplet:
Forma płatności:  przelew
 za pobraniem pocztowym
   
Koszt sztuki/kompletu to: 4800 zł
Wysyłamy POCZTEXEM

UWAGA: W związku z biurokratycznymi żądaniami Unii Europejskiej w sprawie zarządzania danymi osobowymi (RODO) uprzejmie proszę o zakreślenie poniższego okienka:

  zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Antyki Bukowski w zakresie użycia ich w  obrocie pocztowym
 


Powrót na górę| Powrót do przedmiotu

WILHELM HOFFMANN (1897-1986)   - SZCZECIN - WIDOK NA ODRĘ I WAŁY CHROBREGO  IV- (STETTIN - ODER und HAKENTERRASSE) - olej, płyta, sygn.

 WILHELM HOFFMANN (1897-1986)         - SZCZECIN - WIDOK NA ODRĘ I WAŁY CHROBREGO  IV- (STETTIN - ODER und HAKENTERRASSE) - olej, płyta, sygn.

Olej na płycie (62 x 82 cm) we współczesnej mu  ramie  (71 x 91 cm). Sygnowany (prawa dół): "Wilh. Hoffmann".
Widok na Wały Chrobrego w Szczecinie malowany jest z perspektywy Odry. Oprócz typowego portowego sztafarzu widać charakterystyczne szczecińskie budowle.
 
Wilhelm Hoffman (1897 - 1986), przedstawiany jest jako "norddeutscher Marinemaler", czyli malarz marynista północnoniemiecki. Zapewne urodził się w Szczecinie. Poszukuję jego biogramu, ale - póki co - bez skutku. Jest pewne, że opuścił Szczecin w 1945 roku i żyjąc już w Niemczech malował w nostalgii szczecińskie pejzaże...

Profesjonalna witryna Artprice notuje ol. 20  transakcji jego obrazami olejnymi. Wszystkie poświęcone były tematyce morskiej.

Obiekt w stanie oryginalnym, bez jakichkolwiek ingerencji konserwatorskich.

Stan znakomity.
gstat4u

Odwiedziny: 92

Copyright by SMARTNET